Sibiřský modřín - hoblovaný program

Sibiřský modřín - hoblovaný program

PROFILY RHOMBUS

RHOMBUS je společný název pro skupinu profilů, které svým tvarem vytvářejí na stěně dojem obkladu z vodorovných prvků s přiznanými spárami. U profilů RHOMBUS I. a RHOMBUS II. se při montáži vynechává mezera mezi jednotlivými profily. Fasáda tím získává větší plasticitu a dynamiku. Zároveň se dosáhne dokonalého odvětrání fasády.

Profil Rhombus I.
Cena: 560Kč bez DPH (při větším množství možnost slevy)
Profil Rhombus II.
Cena: 450Kč bez DPH (při větším množství možnost slevy)

TERASOVÁ PRKNA

Nabízejí výrazný dekorativní a zároveň útulný vzhled. Využijte je i pro estetické řešení dalších venkovních ploch kolem domů, bazénu či tvorbě nejrůznějších chodníčků na své zahradě.

Profil Terasové prkno I.
Cena: 520Kč bez DPH (při větším množství možnost slevy)
Montážní návod
Pro jakýkoliv dotaz se obracejte na našeho specialistu , který Vám se vším poradí a vypracuje Vám Nabídku přímo na míru s nabídkou povrchových úprav a vhodného spojovacího materiálu.
Jan Jelínek - vedoucí PSV
Email: psv@horajan.cz
Tel.: 775 441 407

Obkladové profily a terasová prkna jsou frézované dřevěné profily vyráběné z kvalitního středového jehličnatého i listnatého dřeva. V naší výrobě se specializujeme převážně na sibiřský modřín (Larix Sibirica). Kvalita dodávaných dílců se řídí evropskými pokyny a je trvale sledována kontrolními orgány. Obkladové profily ze sortimentu společnosti HORA s.r.o. splňují požadavky harmonizované evropské normy ČSN EN 14 915: 2013 - Vnitřní a vnější obklady z rostlého dřeva - Frézované profily s perem a drážkou i bez pera a drážky z jehličnatého i listnatého dřeva. Všechny palubky jsou označovány evropskou značkou shody CE.
Prohlášení o vlastnostechProč použít sibiřský Modřín?

Sibiřský modřín je velice pevné dřevo s pěknou paletou barev a vynikající strukturou, nejvhodnější pro náročného zákazníka, který preferuje kvalitu a maximální životnost materiálupro fasády, dřevěné terasy nebo stavební řezivo.

Díky vysoké hustotě, velkému obsahu pryskyřice a specifickému složení dehtů se sibiřský modřín nachází na prvním místě v odolnosti vůči zahnívání. (V porovnání s dubem, jasanem nebo borovicí je dvojnásobně rezistentní).  Sibiřský modřín má velkou trvanlivost ve vodě a pří deštivém počasí – od minulosti až doteď je úspěšně používán na vodní stavby, vodovodní roury, okapové žlaby, dřevěné šindele.

Dnes je trendem používat sibiřský modřín pro dřevěnou fasádu a jako dřevo na terasu.Dřevěné hranoly a  terasová podlaha ze sibiřského modřínu jsou nejlepší volbou podle poměru cena/kvalita. Samozřejmě, že sibiřský modřín  nelze porovnávat s evropským.

Ve skutečnosti to jsou různé druhy dřevin, mají i různé botanické názvy – larix sibirica a larix decidua (převislý modřín). Evropský modřín je pouze o něco pevnější než evropský smrk, sibiřský je svou pevností podobný dubu. Evropské dřevo nemá tak vysoký obsah pryskyřice a na rozdíl od sibiřského nemůže být používán bez povrchové úpravy.

Je pochopitelné, že venkovní dřevěné terasy, venkovní obklady, pergoly z trámů a hoblovaná prkna na plot jsou ovlivněny počasím, teplotními výkyvy a jinými škodlivými faktory. Proto volba sibiřského modřínu za tímto účelem je optimální. Zboží ze sibiřského modřínu má dlouhou životnost (cca 100 let a více) a neztratí svoji pěknou strukturu, a to i bez  oleje na dřevěné venkovní terasy. Právě naopak, mokré dřevo a taktéž dřevo pod sněhovou pokrývkou sílí. Proto sibiřský modřín kupujete nejen pro sebe, ale I pro své potomky. Palubky ze sibiřského modřínu je ta pravá volba pro zákazníka, který umí ocenit kvalitu i přírodní krásu materiálu.